Prefa, Hliníkový plech, Ocelový plech

Provádíme montáž plechových krytin ( Cu, Al, TiZn, PZ, Profal, Rannila, Lindab, Prefa a další . . . ) Profilace plechových svitků v libovolných délkách a výroba příchytek pro falcovanou krytinu. Oplechování veškerých střešních konstrukcí jak rodniných, průmyslových tak památkových objektů a to ze všech dostupných materiálů. Jsme vybaveni nejmodernějšími pracovními stroji a prostředky s náležitým pravidelným školenim o nejnovějších postupech a materiálech. Montáže střešních žlabů, svodů, výroba a montáž úžlabí, lemování, oplechování komínů, střešních oken a výlezů. Jsme v seznamu odborných dodavatelů firmy Prefa. Ukázky našich prací naleznete v galerii. Rozpočty a nabídky provádíme zdarma, dle dodané dokumentace nebo zaměření.

Plechová střecha: je lehká - nezatěžuje tedy krov, hladká - nánosy sněhu v zimních obdobích plynule sjíždějí ze střechy, má dlouhou životnost a nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Mezi největší výhody plechové střešní krytiny patří její nízká hmotnost a možnost velmi rychlé aplikace na střechu. Právě nízká hmotnost, která je přibližně 1,89kg\m2 u hliníkové krytiny, předurčuje plechové krytiny na rekonstrukce starších objektů, kde, kvůli pokročilému věku stavby a tím i celého krovu, si nemůže investor dovolit použít těžké krytiny. Největší nevýhodou plechových krytin není žádná z jejich vlastností, ale samotné předsudky. Plech jako progresivní moderní materiál budí u potenciálních investorů nedůvěru. Nejčastější obavou je zvýšená hlučnost plechové střešní krytiny oproti jiným v případě deštivého počasí. Je tu však jeden podstatný fakt, který, ať už je pravda o zvýšené hlučnosti jakákoliv, mění tuto otázku na nepodstatnou. Každé obývané podkroví je totiž zateplené a tepelná izolace má mimo termických i zvukověizolační vlastnosti, které samotné brání přístupu případného zvýšeného hluku.

Falcovaná taška: patří s pouhými 2,3 kg/m² k nejlehčím ale také nejstabilnějším střešním materiálům vůbec. Pouhými čtyřmi taškami lze pokrýt celý čtvereční metr plochy střechy. Osm standardních barev PREFA a rozsáhlý program příslušenství poskytují vizuálně atraktivní a extrémně trvanlivé střechy. Povrchová úprava falcovaných tašek, falcovaných šindelů, falcovaných šablon, okapových žlabů, trubek a plechů probíhá metodou coil coating a splňuje přísné požadavky. 40 let záruka na základní hliníkový materiál falcovaných tašek PREFA proti rozbití, korozi a poškození mrazem v přirozených podmínkách a při odborné pokládce stavebním klempířem.

Falcované šindele: falcované šindele PREFA spojují tisíckrát osvědčený kosočtvercový tvar s moderními vlastnostmi high-tech materiálu z hliníku. To dělá falcované šindele PREFA perfektním pokrývacím materiálem pro starší objekty. Kromě klasických struktur střech se ale i moderní objekty stále častěji pokrývají falcovanými šindeli PREFA. Mnoho standardních barev zaručuje krásné a harmonické plochy střech. Nezbytnou bezpečnost zaručují drážky na podélné a příčné straně. Tak vzniká bezpečná vazba odolná povětrnostním vlivům. 40 let záruka na základní hliníkový materiál falcovaných tašek PREFA, falcovaných šindelů PREFA proti rozbití, korozi a poškození mrazem v přirozených podmínkách a při odborné pokládce stavebním klempířem!

Falcované šablony: inovativní produkt falcovaná šablona z řady střešních prvků PREFA má zajímavý tvar. Střechy z falcovaných šablon se vyznačují harmonickou hrou světla a stínu, tvořenou vroubkovaným ražením jednotlivých falcovaných šablon. Pokládací technika falc na falc zajistí perfektní integraci do celkového střešního systému PREFA. 40 let záruka na základní hliníkový materiál falcovaných šablon PREFA proti rozbití, korozi a poškození mrazem v přirozených podmínkách a při odborné pokládce stavebním klempířem!

Falcovaný plech (falcovaná drážka): díky své pružnosti tvaruje snadněji než většina srovnatelných falcovaných materiálů. Umožňuje projektantovi množství různých tvůrčích možností využití v oblasti střechy a fasády. Doporučení: Sklon střechy nosné konstrukce by měl být navržen pokud možno > 7 ° (13%).
Zpracování probíhá dle zásad pokrývačského a klempířského řemesla.Výhody - Rozsáhlé příslušenství systému PREFA (příchytky, sněhové háky, ...), mnohostranné využití, od klenuté obloukové střechy až po komplikované střešní konstrukce, kopulovité či velkoplošné střechy, 13 standardních barev na skladě, lze dodat povrchovou úpravu hladkou nebo stucco, ekonomický, jednoduchý a snadno zpracovatelný i při nízkých venkovních teplotách (také pod 0° C), nízká hmotnost (cca 1,23 kg/bm = cca 1,89 kg/m² při šířce pásu 650 mm), nemůže rezivět, na přání lze dodat také s ochrannou fólií (jen hladký).